top of page
  • martakowalik

Aranżacja mieszkania z antresolą - wykorzystaj przestrzeń

Zaktualizowano: 24 paź 2023

W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas ma dość małe mieszkania, wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni jest bardzo ważne. Jednym ze sposobów na to, aby zaoszczędzić miejsce, jest zastosowanie antresoli. Antresola to mała półpiętro, które jest umieszczone nad jednym z pomieszczeń w mieszkaniu. W aranżacji mieszkań z antresolą ważne jest, aby odpowiednio zaplanować całą przestrzeń, aby móc wykorzystać ją w pełni.

Salon połączony z sypialnią

Planowanie antresoli

Przed przystąpieniem do aranżacji mieszkania z antresolą, ważne jest, aby dokładnie zaplanować całą przestrzeń. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wymiary antresoli, ale również umiejscowienie schodów oraz pozostałych elementów, takich jak meble i oświetlenie. Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni rodzaj schodów, które będą komfortowe w użytkowaniu i będą pasować do stylu wnętrza.


Funkcjonalność antresoli

Antresola może pełnić różne funkcje w mieszkaniu. Może służyć jako sypialnia, biuro, biblioteka lub salon. Ważne jest, aby przemyśleć, jakie funkcje ma pełnić antresola, aby odpowiednio ją wyposażyć. Przykładowo, jeśli antresola ma służyć jako sypialnia, należy wybrać odpowiednią wielkość łóżka oraz meble do przechowywania ubrań.


Oświetlenie antresoli

Oświetlenie jest kluczowe w aranżacji mieszkania z antresolą. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać rodzaj oświetlenia, aby umożliwić korzystanie z antresoli w każdej sytuacji. W przypadku antresoli sypialnianej należy zwrócić uwagę na oświetlenie, które pozwoli na czytanie w łóżku, natomiast antresola biurowa wymaga odpowiedniego oświetlenia do pracy przy biurku.

Sypialnia na antresoli

Wyposażenie antresoli

Wyposażenie antresoli powinno być dostosowane do funkcji, jaką ma pełnić. Przykładowo, antresola biurowa powinna być wyposażona w biurko, krzesło oraz półki na dokumenty, natomiast antresola sypialniana powinna mieć łóżko oraz meble do przechowywania ubrań.


Styl wnętrza

Styl wnętrza powinien być spójny na całym piętrze. Antresola powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby wpisywała się w styl wnętrza i nie była jego oddzielną częścią. Ważne jest, aby dobrze dobrany kolorystycznie i materiałowo do reszty pomieszczenia oraz aby zachować harmonię między antresolą a pozostałymi elementami w mieszkaniu. Dodatkowe elementy aranżacji mieszkań z antresolą:

Małe mieszkanie

  • Zabudowa antresoli - dobrym rozwiązaniem jest zabudowanie antresoli, aby zwiększyć jej funkcjonalność i wykorzystać w pełni dostępną przestrzeń. Można zamontować szafki, regały, półki i szuflady, aby uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania.

  • Klimatyzacja - jeśli antresola znajduje się na poddaszu, może stać się bardzo gorąca w lecie. Dlatego warto rozważyć zamontowanie klimatyzacji, która zapewni odpowiednią temperaturę i komfort użytkowania antresoli.

  • Materiały wykończeniowe - wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych jest bardzo ważny w aranżacji mieszkania z antresolą. W przypadku antresoli sypialnianej warto wybrać miękkie i przyjemne w dotyku materiały, natomiast antresola biurowa powinna być wykończona w taki sposób, aby zapewnić komfort i funkcjonalność podczas pracy.

  • Meble na wymiar - antresola to przestrzeń nietypowa, dlatego warto zastanowić się nad zamówieniem mebli na wymiar, które będą idealnie dopasowane do wymiarów antresoli i pozwolą na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

  • Dekoracje - antresola może stać się nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również ozdobą mieszkania. Można postawić na dekoracje ścienne, takie jak obrazy czy plakaty, a także postawić na rośliny, które nadadzą antresoli przytulny i naturalny klimat.

Podsumowanie

Aranżacja mieszkania z antresolą to doskonały sposób na wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni w mieszkaniu. Ważne jest, aby dokładnie zaplanować całą przestrzeń, wybrać odpowiednie materiały i meble oraz zadbać o odpowiednie oświetlenie i dekoracje. Dzięki temu antresola stanie się nie tylko funkcjonalnym, ale również estetycznym elementem wnętrza.


4 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page